DERİN DÜŞÜNMEK
İNSANLAR GENELDE NELER DÜŞÜNÜRLER?
DÜŞÜNMEYİ ENGELLEYEN NEDENLER NELERDİR?
ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKENLER
KURAN AYETLERİ ÜZERİNDE DÜŞÜNMEK
 
Kuran-ı Kerim 
Dua Rabbimiz'in Rahman ve Rahim isminin çok üstün bir tecellisi, müminlere çok büyük bir lütuftur; çünkü insan Allah'a dua ederek samimi imanini, sevgisini ve korkusunu ifade edebilir. Tek dost ve veli olarak O'na teslim oldugunu, yalnizca O'ndan medet umup O'ndan yardim diledigini gösterebilir. 
Su anda cehennemin kenarinda olsaniz ve oradaki zebanilerin cehennem ehline yaptiklari dayanilmaz iskenceleri gözünüzle görseniz, cayir cayir yanan atesin ugultusunu, cehennem ehlinin çigliklarini, kemiklerini çatirdatan inlemelerini, kahirla nefes alip vermelerini, bir kez daha dünyaya geri dönmek isteyen pismanlik dolu yalvarislarini duysaniz ve sonra tekrar dünyadaki yasaminiza geri döndürülseniz acaba hayatinizda neler degisirdi? 
HarunYahya.net
 

 

 

 

Büyüden Kurtulmanın Yolu: Düşünmek
düşünmek_manzaraGünümüzde birçok insan farkında olmadan bir büyünün etkisinde yaşamaktadır. İnsan zihnine nüfuz edip düşünme yeteneğini körelten bu büyünün tek çaresi vardır: DÜŞÜNMEK. Allah Kuran ahlakını yaşamayan insanların içinde bulundukları durumu, "De ki: "Öyleyse nasıl oluyor da böyle büyüleniyorsunuz?" (Mü'minun Suresi, 89) ayetiyle ifade etmektedir. Ayette geçen büyü kelimesi, insanları etkisi altına alan zihinsel uyuşukluğa işaret etmektedir. Zihinde meydana gelen uyuşukluk ise insanda..
devamı için >>>
     

Hastalıkların Ardındaki Gizli Hikmetler..
hastalikHastalık insana acizliğini ve Allah'a muhtaç olduğunu hatırlatır. Mikroskobik bir virüsün kendi bedeni üzerinde meydana getirdiği zayıflığa engel olamayan insan, böyle anlarda acizliğini ve Allah'a ne kadar muhtaç bir durumda olduğunu çok daha iyi kavrar. Hastalıklar ve kazalar, müminlerin sabırlarını ve ahlaklarının güzelliğini gösterebilecekleri ve Allah'a yakınlaşmak için kullanacakları çok önemli fırsatlardır. Allah Kuran'da zorluklar karşısında gösterilecek sabrın önemini anlatırken hastalık dönemini de..
devamı için >>>
     
 
İnsan, kendi vücudundaki sistemlerden uzaydaki dev galaksilere gözle görülmeyen hücrelere kadar evrenin hangi parçasını incelese, kusursuz bir plan ve tasarımla karşılaşır. Evrendeki ihtişam, herşeyi örneksiz yaratan, her güzelliğin kaynağı, tüm varlıkların sahibi olan Allah’ın üstün ve benzersiz sanatıdır. devamı için >>>

Bu dünya hayatı, yalnızca bir oyun ve '(eğlence türünden) tutkulu bir oyalanmadır'. Gerçekten ahiret yurdu ise, asıl hayat odur. Bir bilselerdi.
(Ankebut Suresi, 64)
Hızla geçmekte olan dünya hayatı tüm yönleriyle gözler önüne serilmekte ve dünya hayatının aldatıcı sırları verilmektedir.
devamı için >>>Her kim olursanız olun sonsuz bir azap çekmenizi isteyen, bütün varlığını buna adamış olan, son derece tehlikeli bir düşmanınız var: şeytan. Bir başka deyişle, Allah'ın lanetlediği ve huzurundan kovduğu iblis ve onun takipçileri.
devamı için >>>

Sizde; dünyanın dört bir yanında olağanüstü takdir toplayan, pek çok insanın iman etmesine, pek çoğunun da imanında derinleşmesine vesile olan Harun Yahya'nın eserlerini daha fazla insana ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz.
devamı için >>>