DERİN DÜŞÜNMEK
İNSANLAR GENELDE NELER DÜŞÜNÜRLER?
DÜŞÜNMEYİ ENGELLEYEN NEDENLER NELERDİR?
ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKENLER
KURAN AYETLERİ ÜZERİNDE DÜŞÜNMEK
 
Kuran-ı Kerim 
Dua Rabbimiz'in Rahman ve Rahim isminin çok üstün bir tecellisi, müminlere çok büyük bir lütuftur; çünkü insan Allah'a dua ederek samimi imanini, sevgisini ve korkusunu ifade edebilir. Tek dost ve veli olarak O'na teslim oldugunu, yalnizca O'ndan medet umup O'ndan yardim diledigini gösterebilir. 
Su anda cehennemin kenarinda olsaniz ve oradaki zebanilerin cehennem ehline yaptiklari dayanilmaz iskenceleri gözünüzle görseniz, cayir cayir yanan atesin ugultusunu, cehennem ehlinin çigliklarini, kemiklerini çatirdatan inlemelerini, kahirla nefes alip vermelerini, bir kez daha dünyaya geri dönmek isteyen pismanlik dolu yalvarislarini duysaniz ve sonra tekrar dünyadaki yasaminiza geri döndürülseniz acaba hayatinizda neler degisirdi? 
HarunYahya.net
 

 

 

 


DİĞER SİTELERHARUN YAHYA.ORG

Harun Yahya'nın 200'ü aşan eserlerinin tümü, internette ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu eserleri tam metinleri ve resimleriyle birlikte okuyabilir ve ya bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Dahası, bu sitelerde Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak hazırlanan pek çok belgesel film, sesli anlatım ve görsel galeriye de ulaşabilirsiniz.

(Harun Yahya sitesi, Türkçe ve İngilizcenin yanı sıra, Almanca, Fransızca, Rusça, Malayca, Boşnakça ve Endonezyaca dillerinde de yayın yapmaktadır.)

http://www.harunyahya.org/
email:danisma@harunyahya.org


dünya hayatın gerçeği
"DÜNYA HAYATININ GERÇEĞİ"

Allah yeryüzü üzerinde hiçbir şeyin amaçsız olmadığını da yine Kuran'la bize haber vermiştir:

Biz, bir 'oyun ve oyalanma konusu' olsun diye göğü, yeri ve ikisi arasında bulunanları yaratmadık. Eğer bir 'oyun ve oyalanma' edinmek isteseydik, bunu, kendi katımızdan edinirdik. Yapacak olsaydık, böyle yapardık. (Enbiya Suresi, 16-17)

http://www.dunyahayati.com/
e-mail: danisma@dunyahayati.com

dua
Kuran DuayI NasIl AnlatIyor..

Sonsuz merhamet, şefkat ve güç sahibi olan Yüce Rabbimiz, Kuran'da insanlara çok yakın olduğunu, Kendisi'ne dua ederek bir şey istediklerinde onların dualarına icabet edeceğini bildirir. Bu konuyla ilgili bir ayette şu şekilde buyrulmaktadır:

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (Bakara Suresi, 186)

http://www.kurandadua.com/
e-mail: danisma@kurandadua.com

kıyamet alametleri

KIYAMETİN İŞARETLERİNİ BU SİTEDE BULACAKSINIZ

Kainatın, içindeki tüm canlılar, yıldızlar ve galaksilerle birlikte ortadan kaldırılacağı zaman kıyamet vaktidir. Bu sitenin hazırlanış amacı kıyamet vakti yaklaşırken ortaya çıkan alametleri ayet ve hadisler doğrultusunda incelemek, bu işaretlerin birbiri ardınca, birebir tasvir edildiği şekilde, içinde yaşadığımız çağda ortaya çıkmaya başladığını gözler önüne sermektir.

http://www.kiyametalametleri.com/
e-mail:
danisma@kiyametalametleri.com

ahirzaman

AHİR ZAMAN ALAMETLERİ ALLAH'IN İNANAN KULLARINA BİRER MÜJDESİDİR

Ahir zaman, "son dönem" anlamına gelir ve İslam'a göre kıyamete yakın zamanlarda yaşanacak bir dönemi ifade eder. Bu sitede, ahir zaman alametleri ayet ve hadisler doğrultusunda ele alınmaktadır. Siteyi incelediğinizde söz konusu işaretlerin birebir tasvir edildiği şekilde, içinde yaşadığımız çağda ortaya çıktığını göreceksiniz.

http://www.ahirzaman.net/
e-mail:danisma@ahirzaman.net

 

ilmi araştırma

"İLMİ ARAŞTIRMA" DERGİSİNİ
İNTERNETTEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Türkiye dış politikasını ve dünyada gelişen olayları inceleyen aylık Dış Politika, Kültür ve Tarih Dergisi ARAŞTIRMA, güncel konuları farklı bir bakış açısıyla inceliyor. Bu internet sitesinden Araştırma'ya kolaylıkla ulaşabilir, ayrıca derginin eski sayılarını da okuyabilirsiniz.

http://www.arastirma.org/
e-mail: danisma@arastirma.org

 
belgeseller
BÖYLE BİR SİTEYİ DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ

Bu siteyi inceledikten sonra küçücük bir böceğin kanatlarındaki detaylı ve kusursuz tasarımın dahi, Allah'ın üstün yaratışının delillerini görebilmek için yeterli olduğunu anlayacaksınız. Birbirinden ilginç belgeselleri büyük bir heyecanla izleyeceğiniz bu sitenin üzerinizdeki etkisine siz de şaşıracaksınız.

http://www.belgeseller.net/
e-mail: danisma@belgeseller.net

Allah Korkusu
ALLAH KORKUSUNU ANLAMAK..

Ey iman edenler, Allah'tan korkun. Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Allah'tan korkun. Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır. (Haşr Suresi, 18)

Şu anda cehennemin kenarında olsanız ve oradaki zebanilerin cehennem ehline yaptıkları dayanılmaz işkenceleri gözünüzle görseniz, cayır cayır yanan ateşin uğultusunu, cehennem ehlinin çığlıklarını, kemiklerini çatırdatan inlemelerini, kahırla nefes alıp vermelerini, bir kez daha dünyaya geri dönmek isteyen pişmanlık dolu yalvarışlarını duysanız ve sonra tekrar dünyadaki yaşamınıza geri döndürülseniz acaba hayatınızda neler değişirdi?

http://www.Allahkorkusu.com/
e-mail: danisma@allahkorkusu.com

cavit yalçın
CAVİT YALÇIN'IN TÜM MAKALELERİ BU SİTEDE…

Cavit Yalçın'ın bugüne dek çeşitli yerlerde yayınlanan makalelerinin tamamına www.cavityalcin.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Ortadoğu, Balkanlar, Ermeni Sorunu, Türki Cumhuriyetler gibi ilgi çekici konular hakkında güncel bilgiler ve çarpıcı yorumlar içeren bu makaleleri zevkle okuyacaksınız.

http://www.cavityalcin.com/
e-mail: danisma@cavityalcin.com

çocuklar için
ÇOCUKLAR, SİZİN İÇİN HAZIRLANAN
BU SİTEYİ KEŞFETMEKTE GEÇ KALMAYIN!

Çocuklar; sadece size ait olan bir sitede neler görmek isterdiniz? Çocuklar İçin adlı bu sitede aradığınız birçok şeyi bulacaksınız. Bu site hem eğlenmeniz, hem neşelenmeniz, hem öğrenmeniz, hem de okuduğunuz bilgiler üzerinde mutlaka düşünmeniz için Harun Yahya'nın sizler için yazdığı eserlerinden esinlenerek hazırlandı.

http://www.cocuklaricin.net/
e-mail: danisma@cocuklaricin.net

darwinizmin dini
DARWINİZM'İN BATIL BİR DİN OLDUĞUNU GÖRMEK İÇİN

Bilimsel gerçekliği olmamasına rağmen bazı bilim adamları tarafından sürekli canlı tutulmaya çalışılan Darwinizm'in gerçek yüzünü bu sitede bulacaksınız. Bilimsellik kılıfı altında ortaya atılmış olan bu teorinin aslında insanların büyük bir bölümünü etkisi altına almış batıl bir inanç sistemi olduğunu göreceksiniz.

http://www.darwinizmdini.com/
e-mail: danisma@darwinizmdini.com

darwinizmin sonu
EVRİM TEORİSİNİN BİLİMSEL ÇÖKÜŞÜNÜ GÖRMEK İÇİN...

DARWINİZMİNSONU.COM adlı bu sitede evrim teorisinin aldatmacalarına açık bir meydan okuma vardır. Darwinizm'in bilimsel çöküşünün kesin delillerine şahit olacağınız bu siteyi inceledikten sonra pek çok konuya bakış açınız değişecektir.

http://www.darwinizminsonu.com/
e-mail: danisma@darwinizminsonu.com

dinsizliğin kabusu
DİNSİZLİĞİN KABUSUNA EN GERÇEKÇİ ÇÖZÜMLERİ BU SİTEDE BULACAKSINIZ

Bu siteyi inceledikten sonra Kuran'da tarif edilen "güzel ahlak" yaşandığı takdirde "dinsizliğin kabusu"nun, yani kötülüklerin, karamsarlıkların, toplumsal huzursuzlukların engelleneceğini göreceksiniz. Bu sitede dinsizliğin kabusundan kurtulmak isteyen insanlara en gerçekçi çözümler sunulmakta ve bu çözüme başvurmadıkları takdirde onları nasıl bir geleceğin beklediği anlatılmaktadır.

http://www.dinsizliginkabusu.com/
e-mail: danisma@dinsizliginkabusu.com

Doğu Türkistan
DOĞU TÜRKİSTAN İŞGALİNİN PERDE ARKASINI BU SİTEDE BULACAKSINIZ.

Doğu Türkistan yaklaşık iki asırdır işgal altındadır ve özellikle son elli yıldır komünist Çin yönetiminin despot rejimi altında ezilmektedir. Çin'in propagandaları neticesinde dünya kamuoyu bu topraklarda yaşanan insanlık dramından habersizdir. Bu sitede amaçlanan, hem Çin'in dört bir yanında yarım asırdan uzun bir süredir devam eden komünist zulmün temel nedenlerini tespit etmek, hem de mazlum Doğu Türkistan halkının sesini duyurmaktır.

http://www.doguturkistan.com/
e-mail: danisma@doguturkistan.com

kütüphane
HARUN YAHYA'NIN ESERLERİNE ARTIK DİJİTAL OLARAK DA ULAŞABİLİRSİNİZ

1997 yılından bu yana Harun Yahya'nın tüm kitapları internet üzerinde ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Bu sitede ise Harun Yahya'nın kitaplarnıı e-kitap formatında bulacaksınız. Metin, resim, film ve sesleri barındıran bu dijital kitapları www.e-kutuphane.net isimli bu sitede ücretsiz olarak okuyabilir, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.(E-kitap, kolay tanımıyla elektronik ortamda okunabilen kitaptır.)

http://www.e-kutuphane.net/
e-mail: danisma@e-kutuphane.net

evrenin yaratılışı

EVRENİN VAROLUŞU İLE İLGİLİ HERŞEY BU SİTEDE

Dünya, atmosfer, uzay ve evren ile ilgili tüm hayatınız boyunca edindiğiniz bilgilerden pek çoğunu bu sitede bulacaksınız. Tek bir farkla…
Harun Yahya'nın aynı adlı eserinden faydalanılarak hazırlanan bu sitede, çok iyi bildiğinizi düşündüğünüz konular çok farklı bir bakış açısı ile ele alınmaktadır.

http://www.evreninyaratilisi.com/
e-mail: danisma@evreninyaratilisi.com

evrim aldatmacası
EVRİM ALDATMACASINI HER DİLDE ANLATABİLMEK İÇİN

Bu sitede tüm dünyada bilimsel kabul görmüş bir teori gibi gösterilmeye çalışılan evrim teorisinin çıkmazlarını bulacaksınız. Evrimcilerin sahte fosil aldatmacalarından kendi itiraflarına kadar her türlü bilgi bu sitede. Ayrıca sitenin İngilizce, Rusça, Malayca, Endonezyaca, Boşnakça, Arnavutça, İtalyanca gibi yabancı dillerdeki versiyonlarını da buradan takip edebilirsiniz.

http://www.evrimaldatmacasi.com/
e-mail: danisma@evrimaldatmacasi.com

evrim belgeseli
EVRİMİN GEÇERSİZLİĞİNİ ÖĞRENMENİN KOLAY VE ZEVKLİ BİR YOLU

Bu sitede izleyeceğiniz belgesel film evrim teorisinin çağımızın bilimsel bulguları tarafından nasıl geçersiz kılındığı görsel bir şölenle gözler önüne seriyor. Ayrıca dünya üzerindeki milyonlarca farklı canlı türünün her birinin yaratılışın kanıtı olduğunu da… Siteyi inceledikten sonra göreceksiniz ki, yaşamımızın kökeni evrim değil, yaratılıştır. Bizi ve diğer bütün canlıları yaratan sonsuz güç sahibi olan Allah'tır.

http://www.evrimbelgeseli.com/
e-mail: danisma@evrimbelgeseli.com

evrimcilerin itirafları
BU SİTE EVRİM YALANINA İNANMAKTA ISRAR EDENLER İÇİN HAZIRLANDI

Evrimcilerin bu sitedeki itiraflarını okuduğunuzda, "eğer evrim teorisinin doğru olmadığını itiraf ediyorlarsa, peki o zaman bu teoriyi neden savunuyorlar?" sorusu aklınıza gelecek. Bu çok kapsamlı siteyi inceledikten sonra evrimcilerin bu teoriye, onu bilimsel olarak ispatladıkları için değil, ideolojileri onlara bunu emrettiği için inandıkları gerçeğini bir kere daha anlayacaksınız.

http://www.evrimcilerinitiraflari.com/
e-mail: danisma@evrimcilerinitiraflari.com

fikir yazıları
BU SİTEDE ARADIĞINIZ PEK ÇOK CEVABI BULACAKSINIZ

WWW.FIKIRYAZILARI.NET sitesini inceledikten sonra dünyadaki anarşinin, kaosun, kanlı çatışmaların temelinde hep Darwinizm'in sapkın öğretilerinin olduğuna bir kere daha şahit olacaksınız. Harun Yahya'nın ve çeşitli yazarların gazete ve dergilerde çıkan yazılarının düzenlenmesiyle hazırlanan bu siteyi büyük bir ilgiyle inceleyeceksiniz.

http://www.fikiryazilari.net/
e-mail: danisma@fikiryazilari.net

filistin zulmü
ZULÜM GÖRENLERE YARDIM ETMEK ÖNEMLİ BİR SORUMLULUKTUR

Filistin'de yaşanan zulmün ve acımasızlığın haberlerini her gün gazetelerden okuyor, televizyonlardan izliyorken hiçbir şey yokmuş gibi yaşamaya devam etmenin sorumluluğu kuşkusuz büyük olur. Filistin'de yaşananların detaylı olarak ele alındığı sitede bu önemli sorumluluk hatırlatılmakta ve zulmün çözümünün tüm dünyayı Allah'a iman etmeye çağırmak ve Kuran ahlakının karşısında yer alan din düşmanı ideolojilerle fikri bir mücadele yapmak olduğu hatırlatılmaktadır.

http://www.filistinzulmu.com/
e-mail: danisma@filistinzulmu.com

global kitap
HAYATINIZI DEĞİŞTİREN HARUN YAHYA ESERLERİNE KOLAY ERİŞİM İMKANI

Harun Yahya'nın tüm eserlerini internet üzerinden satın alabilme imkanı sağlayan bu site ziyaretçilerine büyük kolaylıklar sunuyor. Kitaplar, videolar, kasetler ve diğer dillerdeki eserler bölümleri aradığınız herşeye kolaylıkla erişim imkanı sağlıyor. Ayrıca site üzerinden verilen linklerle de yazarın tüm eserlerini okumak ve yüklemek mümkün.

http://www.globalkitap.com/
e-mail: danisma@globalkitap.com

Harun Yahya.net
HARUN YAHYA'NIN ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ
SON HABERLER BU SİTEDE...

Bu site, Harun Yahya'nın çalışmaları ile ilgili en son haberleri, yeni çıkacak çalışmaları, konferans ve panelleri sizlere sıcağı sıcağına duyurmak için hazırlanmıştır. Bundan sonra sitemizden yazarın yeni kitaplarını takip edebilecek, ücretsiz bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Sadece kitaplar da değil, aylık çıkan dergiler, belgesel filmler, çeşitli makaleler, yazarın kitaplarından faydalanarak hazırlanmış mp3 formatında ses kasetleri, piyesler, masa üstü resimleri hepsi bu sitede...

http://www.harunyahya.net/
e-mail: info@harunyahya.net

hayvanlar alemi
HAYVANLAR ALEMİNDEN İLGİ ÇEKİCİ ÖRNEKLER

HAYVANLARALEMI.NET sitesinde, dünya üzerindeki birçok canlının, her biri birer yaratılış delili olan özelliklerini bulabilirsiniz. Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak hazırlanan bu sitede Kuran'da dikkat çekilen canlıların yanı sıra, daha pek çok canlıdaki kusursuz vücut tasarımlarını, Darwinizm'i yalanlayan fedakarlık örneklerini, son derece akılcı taktik ve davranışları okuyabilir ve izleyebilirsiniz.

http://www.hayvanlaralemi.net/
e-mail: danisma@hayvanlaralemi.net

HZ. MUHAMMED
"…ANCAK O, ALLAH'IN RESULÜ VE PEYGAMBERLERİN SONUNCUSUDUR." (AHZAB SURESİ, 40)

Peygamber Efendimiz, insanlar için son peygamber olarak gönderilen, Allah'ın en son hak kitabını vahyettiği, güzel ahlakı, takvası, Allah'a olan yakınlığı ile insanlara örnek kıldığı, Allah'ın dostu, müminlerin de dostu ve velisidir. Bir Müslümanın, tavrına ve ahlakına özenmesi, benzemek için çaba göstermesi gereken kişi, Hz. Muhammed (sav)'dir. Bu sitenin hazırlanış amacı da Peygamberimiz (sav)'i birçok yönüyle tanıtmak, onun ahlakını örnek alan insanlardan oluşan bir topluluğun ne kadar üstün özelliklere ve güzelliklere sahip olacağını göstererek, insanları Peygamberimiz (sav)'in ahlakına özendirmektir.

http://www.hazretimuhammed.org/
e-mail: danisma@hazretimuhammed.org

iman hakikatları

"EY İMAN EDENLER, ALLAH'TAN KORKUP SAKINN VE(SİZİ) O'NA (YAKLAŞTIRACAK) VESİLE ARAYIN. (MAİDE SURESİ, 35)

Herşeyin tesadüflere, rastlantılara, doğal şartlara, şansa bağlı olduğu şeklindeki maddeci telkinler, insanların tüm evreni kaplayan apaçık yaratılış mucizelerini görmelerini engeller. Birçok insan iman hakikatlerine "Allah ne güzel yaratmış" diye bakmaz da, "ne güzelmiş" diye bakar, yani gaflet gözüyle değerlendirir. Bu sitenin amacı bazı insanların gözlerinin önündeki gaflet perdesinin kalkmasına yardımcı olmaktır. Sitede tüm evreni kaplayan iman hakikatlerinin yoğun biçimde araştırılıp insnlara aktarılmasının önemi ele alınmaktadır...

http://www.imanhakikatleri.com/
e-mail: danisma@imanhakikatleri.com

Türk İslam Kültürü
TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜNÜN ŞEREFLİ TARİHİ BU SİTEDE...

Türk Milleti'nin sahip olduğu "hars", son derece şerefli bir tarih ve üstün bir karaktere dayanmaktadır. Türkler, tarih boyunca 16 bağımsız devlet kurmuş bir millettir. Mertlikleri ve dürüstlükleri ile tanınmışlar, zulüm ve adaletsizlikten uzak karakterleriyle düşmanlarının bile takdirlerini toplamışlardır. Bu sitede Harun Yahya'nın Türk İslam Kültürü ile ilgili makalelerini bulabilirsiniz.

http://www.turk-islamkulturu.com/
e-mail: danisma@turk-islamkulturu.com

İslam
İSLAM ANTİSEMİTİZMİ VE HER TÜRLÜ IRKÇILIĞI LANETLER

Bu sitede Yahudi halkına karşı duyulan fanatik bir nefret olan antisemitizm kınanmakta ve Kuran ahlakının her türlü ırkçılığa karşı olduğu ortaya konmaktadır. İslam Dini ırkçılığı kınadığı gibi, antisemitizmi de kınar. Müslümanlar Siyonizmi eleştirmekte, ama tüm Yahudilerin barış ve huzur içinde yaşama hakkını savunmaktadırlar. Bu siteyi incelerken çok şey öğreneceksiniz.

http://www.islamantisemitizmilanetler.com/
e-mail: danisma@islamantisemitizmilanetler.com

İslamın Yükselişi
İSLAM AHLAKI DÜNYAYA ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE YAYILMAYA BAŞLADI!

Bu site bir yandan iman edenlerin şevkini ve azmini arttırmayı amaçlarken, bir yandan da İslam ahlakını tüm insanlara anlatmak için gösterilecek çabanın önemine dikkat çekmektedir. Bilmek gerekir ki yaşanan tüm bu gelişmeler Kuran'daki "İnsanların Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O'ndan mağfiret dile" (Nasr Suresi, 2-3) ayetlerinin tecelli edeceği vaktin çok yakın olduğunu, hatta yaşanmaya başladığını göstermektedir.

http://www.islaminyukselisi.com/
e-mail: danisma@islaminyukselisi.com

İslam terörü lanetler
TERÖRİZMİN ÇARESİ İSLAM AHLAKIDIR

İslam, kelime anlamı "barış" olan bir dindir. Allah Kuran'da, inananlara dünyaya barış ve güvenlik getirmelerini emreder. İslam adına terör uygulayan veya bunu destekleyen insanlar büyük bir yanılgı içindedirler. Allah'ın Kuran'da lanetlemiş olduğu büyük bir günahı işlemektedirler. Harun Yahya'nın eserlerinden ve makalelerinden faydalanılarak hazırlanan bu sitede İslam ahlakının terörizmin kaynağı değil, çaresi olduğu Kuran'dan delillerle ve tarihsel göstergelerle ortaya konmaktadır.

http://www.islamterorulanetler.com/
e-mail: danisma@islamterorulanetler.com

İslam ve budizm

BUDİZM GİBİ PUTPEREST DİNLERE İNANANLAR BİLMELİDİRLER Kİ "HAKTAN SONRA ANCAK SAPKINLIK VARDIR"

Sıradan hayata sahip olan bir kişi, saçını kazıtıp Budist kıyafetleriyle dolaşmaya başlar ve o güne kadar kullanmadığı kelimelerle Budist öğretiyi anlatmaya başlarsa "orjinal bir insan" gibi görülebilir. Bunun nedenlerinden biri, bu batıl inanışın gizemli, mistik ve hayret verici özelliklere sahip olduğu izlenimi oluşturacak şekilde lanse edilmesidir. Sizin de şimdiye kadar Budizm hakkında genel bir izleniminiz olabilir. Ancak bu siteyi inceledikten sonra Budizmin nasıl batıl bir felsefe olduğunu anlayacak ve çarpık yönlerini bir bir göreceksiniz.

http://www.islamvebudizm.com/
email:danisma@islamvebudizm.com

karma felsefesi
KARMA VE BENZERİ İNANÇLARA UYMANIN
MANTIKSIZLIĞI BU SİTEDE DELİLLENDİRİLİYOR

Karma inancı Hinduizm ve Budizm gibi batıl dinlerin önemli bir özelliğidir. Hiçbir delile dayanmayan, Allah'ın vahyettiği bir kutsal kitabı olmayan, yalnızca insanların uydurduğu fikirlerden oluşan bir felsefedir. Kuran ile mutabık, güzel ahlaka ait bazı özellikleri olan karma felsefesi, insanları bazı olumlu ahlaki özelliklere özendirmekte; ancak bunun yanında birçok sapkın ve batıl inancı da içermektedir. Bu sitede karma felsefesi her yönüyle ele alınmaktadır.

http://www.karmafelsefesi.com/
e-mail: danisma@karmafelsefesi.com

kavimlerin helakı
ESKİ TOPLUMLARIN YAŞAMLARINDAN ÇARPICI ÖRNEKLER...

Bu sitede Allah'a isyan ettikleri, O'nun peygamberlerini tanımadıkları için helak edilmiş olan bazı eski toplumlar incelenmektedir. Sitenin hazırlanmasındaki amaç, bu olayları anlatan Kuran ayetlerinin dış dünyadaki karşılıklarını ortaya çıkarmak ve Kuran'ın Allah'ın sözü olduğunu bir kere daha kanıtlamaktır. Ayrıca sitede "ibret verici ceza" olan bu olayların birer "öğüt" olmaları da amaçlanmaktadır.

http://www.kavimlerinhelaki.com/
e-mail: danisma@kavimlerinhelaki.com

Kuran Ahlakı
ALLAH KURAN'I TÜM İNSANLAR İÇİN BİR REHBER OLARAK GÖNDERMİŞTİR

Dünyada ve ahirette insanları kurtuluşa erdirecek olan tek yol, Allah'ın rızasına uygun olarak davranmaları ve hayatlarının her anında Kuran-ı Kerim'i kendilerine rehber edinmeleridir. Bunun için Kuran'ı iyi bilmek ve doğru anlamak, Rabbimiz'in Kuran'da bizlere vermiş olduğu örnekleri kavramak son derece önemlidir. Bu internet sitesi Kuran'ı daha kolay öğrenmenize aracı olacaktır. Çünkü bu sitede Kuran'da yer alan bilgileri çeşitli konu başlıkları altında tasnif edilmiş olarak bulacak, Kuran'da aradığınız her bilgiye kolayca ulaşacaksınız.

http://www.kuranbilgisi.com/
e-mail: danisma@kuranbilgisi.com

Kuran Fihristi
KURAN FİHRİSTİ ARTIK İNTERNETTE…

Kuran'ı anlamak, Kuran'a göre yaşamak, iman eden bir insanın yaşamındaki en büyük amaçtır. Harun Yahya'nın Kuran Fihristi adlı eseri bu amaca binaen, Kuran hakkında bilgi sahibi olmak, Kuran'ı daha iyi anlamak isteyen kişiler için hazırlandı. Bu geniş kapsamlı fihriste artık www.kuranfihristi.net adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

http://www.kuranfihristi.net/
e-mail: danisma@kuranfihristi.net

Kuran Mucizeleri
KURAN'IN MUCİZELERİNİ BU SİTEDEN ÖĞRENİN!

KURANMUCİZELERİ.COM sitesinde, Kuran'ın bilimsel mucizelerinin yanı sıra, geleceğe yönelik içerdiği bazı haberlere ve Kuran'daki matematiksel mucize ile ilgili, Harun Yahya'nın eserlerinden derlenerek verilen bilgilere ulaşma imkanına sahipsiniz.

http://www.kuranmucizeleri.com/
e-mail: danisma@kuranmucizeleri.com

maddenin ardındaki sır
HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK BİR SİTE: MADDENİN ARDINDAKİ SIR

Bu internet sitesinde anlatılan, bugüne kadar pek çok insanın hayata bakış açısının değişmesine sebep olan, son derece önemli bir gerçektir. Bu gerçeği şöyle özetleyebiliriz: "Dünyada yaşadığımız hayatın birer parçası olan tüm olaylar, arabalar, binalar kısacası hayatımız boyunca gördüğümüz, tuttuğumuz, dokunduğumuz, kokladığımız, tattığımız, dinlediğimiz herşey, gerçekte beynimizde oluşan görüntü ve hislerdir."

http://www.maddeninardindakisir.com/
e-mail: danisma@maddeninardindakisir.com

masonluk
MASONLUK HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEY BU SİTEDE

Bu sitede, materyalist felsefeye dayalı mevcut dünya sisteminin en büyük mimarı olan, ancak bu kimliğini perde arkasında tutan mason örgütü incelenmekte ve masonluğun gerçek felsefesi gözler önüne serilmektedir. Masonların, "insan sevgisi", "akıl ve bilim yolu" gibi olumlu kavramlarla kamufle ettikleri din-karşıtı materyalist felsefeleri açıklanmakta, bunun geçersizliği ve gerçek kökenleri üzerinde durulmaktadır.

http://www.masonluk.net/
e-mail: danisma@masonluk.net

ilmi mercek
BÜYÜK İLGİ GÖREN "İLMİ MERCEK" DERGİSİNE
KOLAY ULAŞMANIN BİR YOLU

Mercek dergisi ilk çıktığı günden beri Türkiye'nin hemen her ilinde ve dünyanın pek çok ülkesinde ilgiyle takip ediliyor. Mercek dergisinin bütün sayılarının yer aldığı bu site derginin okuyucularına kolay erişim imkanı sunuyor. Güncel konulardaki makaleleri, ilgi çekici konuları bu sitede bulacaksınız. Bu site Rabbimiz'in gücünün sınırsızlığını bir kere daha anlamanıza vesile olacak.

http://www.mercek.org/
e-mail: info@mercek.org

 

net cevap

EVRİM YALANINA KARŞI NETCEVAPLAR

NETCEVAP.ORG sitesinde yazılı ve görsel medyada yer alan İslam Dini aleyhinde ve Yaratılış Gerçeği karşıtı yanıltıcı haberlere en doğru, en anlaşılır ve bilimsel gerçeklere dayanan en "net"cevapları, en kısa zamanda bulacaksınız.

http://www.netcevap.org/
e-mail: danisma@netcevap.org

satanizm tehlikesi
… ŞEYTANIN ADIMLARINI İZLEMEYİN. GERÇEKTE O SİZİN İÇİN APAÇIK BİR DÜŞMANDIR. (BAKARA SURESİ, 168)

Satanizmi tüm yönleriyle inceleyen bu sitede, şiddeti ve vahşeti dini bir ritüel haline getiren ve kanlı cinayetleri adeta bir ibadet olarak gören bu felsefenin yaygınlaşmasının nedenleri üzerinde duruluyor. Kuran ahlakının gençleri satanizmin elinden kurtaracak tek yol olduğu, Kuran'ın ışığının satanizmi yok edeceği ve ancak bu şekilde aydınlık, sevgi ve barış dolu bir dünya oluşacağı önemle vurgulanıyor.

http://www.satanizmtehlikesi.com/
e-mail: danisma@satanizmtehlikesi.com

tasarım mucizesi
CANLILARDAKİ TASARIMIN DETAYLARI BU MUHTEŞEM SİTEDE...

Darwin'in teorisini yıkan canlı sistemlerinden bazılarının incelendiği bu site çok ilginizi çekecek. Bu sistemler bazen bir kuşun kanatlarında, bazen bir bakterinin tüycüğünde bazen de bir yarasanın kafatasının içinde karşınıza çıkacak. Bunları inceledikçe bir yandan Darwinizm'in ne denli büyük bir yanılgı olduğunu görecek, öte yandan bu sistemlerin ne denli üstün bir bilgiyle yaratılmış olduklarına tanık olacaksınız.

http://www.tasarimmucizesi.com/
e-mail: danisma@tasarimmucizesi.com

Türk Dünyası
TÜRK DÜNYASI HAKKINDA MERAK EDİLEN PEK ÇOK KONU BU SİTEDE...

Bu önemli sitede yer alan konu başlıklarından bazıları şunlardır: Türk Milli Kültürünün Temeli, Kafkaslardan Yükselen Çığlık, Türkler ve İslamiyet, Türki Cumhuriyetler ve Rusya, Avrupa'da Esen Irkçılık Rüzgarları, Balkan Müslümanlarının Türk'lüğü, Ortadoğu'ya Barışı Getirmek, Türk Tarihinde Adalet, Türklerin İslamiyet'e Hizmeti...

http://www.turkdunyasi.org/
e-maill: danisma@turkdunyasi.org


maddenin gerçek mahiyeti

 


MADDENİN ASLI KONUSUNDAKİ İTİRAZLARA CEVAPLAR

Bu sitede, asırlar boyunca tartışılmış ve günümüzde de tartışılmaya devam edilen çok önemli bir konudan söz edilmektedir. İnsanın tüm dünyaya bakış açısını bir anda yüzde yüz değiştirebilecek olan bu konu, "maddenin gerçek mahiyeti" ile ilgilidir.

www.ahmetdemir.com
e-mail: danisma@ahmetdemir.com

 

batı dünyası

 

BATI DÜNYASI ALLAH'A YÖNELİYOR

Son yıllarda medyada "Allah'a inanıyorum", "her gece dua ederim, "Allah'a şükretmediğim tek bir günüm bile geçmiyor.", "Allah sizi ve ülkemizi korusun", "Allah'a teşekkür ederim" gibi başlıklı haberlere çok sık rastlıyoruz. Bu sözlerin sahipleri dünyada milyonlarca kişinin beğeniyle izlediği sanatçılar, gençlerin şarkılarını ezbere bildiği şarkıcılar, insanların maçlarını takip ettiği sporcular veya dünya politikasına yön veren ülkelerin liderleridir. Toplumun önde gelen kişileri, bu sözleriyle tüm dünyada büyük bir hızla yayılan Allah'a yönelişin en somut örneğini sergilemektedirler.

http://www.batidunyasi.com/
e-mail: danisma@batidunyasi.com

evrim efsanesi

EVRİM EFSANESİ

Bu sitede, Darwinizm'in aslında bilimsel olarak çoktan çöktüğünü anlatıyoruz. Zaten hiçbir zaman gerçekçi bir bilimsel dayanağı olmayan bu teori, bilim düzeyinin yetersizliği nedeniyle, bir süre için bazılarına "ikna edici" görünmüş, ama bu ikna ediciliğin de bir aldatmaca olduğu ortaya çıkmıştır. Darwin'in evrim teorisini savunmak için son 150 yıldır öne sürülen iddiaların her biri günümüzde çürümüş durumdadır. Evrimin tüm sözde kanıtları, bir bir yıkılmıştır.

http://www.evrimefsanesi.com/
e-mail: danisma@evrimefsanesi.com

evrim masalı

EVRİM MASALI VE ARA GEÇİŞ AÇMAZI

Bu sitenin konusu, evrim teorisini çökerten üstteki bilimsel gelişmelerden üçüncüsü, yani fosil kayıtlarıdır.

Bu siteyi incelemeye geçmeden önce şunu hatırlatmak gerekir ki, "ara geçiş formları'nın" fosil kayıtlarında olmayışı evrim teorisinin çöküşü için tek başına yeterlidir. Teorinin kurucusu Darwin de bu gerçeği kabul etmiş ve kitabında ara geçiş formlarının neden bulunmadığını sorguladıktan sonra, "belki de bu benim teorime karşı ileri sürülecek en büyük itiraz olacaktır." demiştir.

http://www.evrimmasali.com/
e-mail: danisma@evrimmasali.com/

dünya savaşları


DÜNYA SAVAŞLARININ PERDE ARKASI

20. yüzyıl, dünya tarihinin en kanlı devri oldu.
İnsanlık bu dönemde ilk kez "dünya savaşı" kavramıyla karşılaştı. I. ve II. Dünya savaşları, geride toplam 65 milyon ölü bıraktı. Bunların yaklaşık yarısı, savaşla hiçbir ilgisi olmayan sivil insanlardı. Küçük çocuklar, savunmasız kadınlar ve yaşlılar acımasızca katledildi... Peki dünya nasıl oldu da bu denli büyük bir cinnete sürüklenebildi? İnsanlar nasıl oldu da göz göre göre, hem kendi milletlerini hem de diğerlerini bir kan dökme kuyusuna attılar? Bu vahşetin ardındaki felsefe neydi?
Bu site, size bu önemli sorunun cevabını anlatmaktadır.

www.dunyasavaslari.com
e-mail: danisma@dunyasavaslari.com

 

insan mucizesi

 


İNSAN MUCİZESİ

Bu sitede insan vücudundaki bazı sistemlerin nasıl çalıştığı anlatılmakta, bu sistemlerin parçalarından örnekler verilmektedir. Burada bilgiler detaya inilerek incelenmekte, insan bedeninin her milimetrekaresindeki ince tasarıma dikkat çekilmekte, bedenin derinliklerinde mucizevi işlemler gerçekleştiren hücreler, dokular, moleküller ve salgılar ön plana çıkarılmaktadır. Ayrıca zaman zaman konularla ilgili teknik bilgilere de verilmektedir. Bundaki amaç insanın kendi bedenindeki karmaşık yapıyı daha iyi anlamasını sağlamaktır. Ve insanın kendi bedeninde gerçekleşen olaylara ülfetsiz bakmasını sağlamak, okuyucuyu derin düşünmeye teşvik etmektir.

www.insanmucizesi.com
e-mail: danisma@insanmucizesi.com

sevimli canlılar

SEVİMLİ CANLILAR

Bu sitede hayvanların yavrularına olan şefkatini, hayvanlar dünyasında yaşanan bilinçli ve fedakarca davranışların bir bölümünü de okuyacaksınız. Anne ve baba hayvanların yavruları için çok özenli ve konforlu yuvalar yaptıklarını, onları temizlediklerini, besleyebilmek için canla başla çalıştıklarını, soğuğa karşı onları koruduklarını, hatta düşmanla karşılaştıklarında yavruları için kendi canlarını tehlikeye attıklarını göreceksiniz.

www.sevimlicanlilar.com
e-mail: danisma@sevimlicanlilar.com

İslama hizmet

İSLAM'A HİZMET

Bu site, iyiliğin hakim olmasını isteyenlere, iyilik yapmaları ve diğer iyilerle ittifak etmeleri için yazılmış bir çağrı niteliğindedir; ancak bu çağrı herhangi birine veya birilerine değil, doğrudan size yapılmaktadır.

http://www.islamahizmet.com/
e-mail: danisma@islamahizmet.com

 

Kuranda kadın

 

KURAN'DA KADIN

Bu sitede cahiliye toplumlarında yerleşik olan kadın karakterinin yanlışlığına değinecek ve bu karakterin toplum içerisinde nasıl kabullenildiğine dikkat çekeceğiz.

http://www.kurandakadin.com/
e-mail: danisma@kurandakadin.com

mehter


MEHTER.INFO

Mehter, Türk kahramanlığının ve evrensel boyutlara ulaşmış anlayışının günümüzdeki görkemli bir anıtıdır. Dünya askeri tarihinin bu ilk bandosu geçmiş dönem Türk müziğinin coşkulu ritimlerini de bugüne taşımaktadır.

http://www.mehter.info/
e-mail: danisma@mehter.info

İslam birliği

 

İSLAM BİRLİĞİ

Günümüzde de İslam dünyasının tümüne yol gösterecek çağdaş bir merkezi otorite kurulabilir. Demokratik esaslara ve hukukun üstünlüğü prensibine dayanan merkezi bir İslami otoritenin ve bir İslam Birliği'nin kurulması İslam dünyasının mevcut sorunlarının giderilmesinde çok önemli bir adım olacaktır.

http://www.islambirligi.org/
e-mail: danisma@islambirligi.org

Osmanli Sanati


OSMANLI SANATI

Osmanlı İmparatorluğu İslam medeniyetinin en büyük ve en ihtişamlı imparatorluklarından biridir. Osmanlı sanatı birbirinden çok farklı alanlarda birbirinden ihtişamlı eserler ortaya koymuştur. Adalet ve hoşgörüye dayalı devlet anlayışı ve sanatın her sahasında gösterdiği bu yüksek zevk ve ihtişam, Osmanlı topraklarını gören Batılıları derinden etkilemiş ve Batı dünyası için önemli bir örnek teşkil etmiştir.

http://www.osmanlisanati.com/
e-mail: danisma@osmanlisanati.com

reenkararnasyon

 

REENKARNASYON.ORG

Bazı kişiler özledikleri huzur ve mutluluğu, Hinduizm ve Budizm gibi batıl dinlerde bulabileceklerini zannederler. Batıl Doğu dinlerinin gizemli ve mistik havası, meditasyon benzeri uygulamaları ve bu batıl dine mensup olan kişilerin tavırlarındaki, giyimlerindeki, konuşmalarındaki ve ibadet şekillerindeki farklılık birçok insanın bu dinlerden etkilenmelerine neden olmaktadır

http://www.reenkarnasyon.org/
e- mail: danisma@reenkarnasyon.org

Bediüzzaman

 

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ.NET


En büyük İslam alimlerinden olan Said Nursi'nin Allah'a olan çoşkulu sevgisini, derin imanını ve Allah'ın dinine bağlılığını bu sitede okuyun.
bitki dünyası
BU SİTE SİZİ BİTKİLERİN MUHTEŞEM DÜNYASINA GÖTÜRECEK

Bitkilerin yaratılışlarındaki olağanüstü detayları öğrenmek istiyorsanız, bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Siteyi inceledikten sonra Allah'ın yaratışındaki mükemmelliği daha iyi anlamanızı sağlayacak önemli bir adım atmış olacaksınız.

http://www.bitkidunyasi.net/
e-mail: danisma@bitkidunyasi.net